طرح درس آزاد فارسی سوم ابتدایی درس سیزدهم این طرح درس تشکیل شده از 3 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد. این طرح درس با هدف تشخیص کاستی های احتمالی کتاب و اقدام به تولید محتوای مناسب، پرورش توانایی تولید ماده درسی در دانش آموزان با نظارت و هدایت آموزگاران، پاسخ به نیاز های معلمان دانش آموزان و اولیا، بهره گیری از مشارکت همکاران در تالیف کتاب و بهره گیری از تعامل دانش آموز و خانواده در سازماندهی و تالیف کتاب طراحی شده است. همچنین، در این طرح درس، به آشنایی با برخی از نمودهای فرهنگی و جلوه های آداب و رسوم و سنت های بومی یا منطقه ای، شناخت بیشتر شخصیت های علمی و فرهنگی محل زندگی، توجه عمیق تر به لهجه گویش و نشانه های زبان و ادبیات محلی، پرورش توانایی بند نویسی و بهره گیری از تفکر و نقد و تحلیل، و ایجاد علاقه نسبت به فرهنگ محلی و آثار ادبی و زبانی منطقه ای پرداخته می شود.
نام کتاب درسی: فارسی مقطع تحصیلی: سوم ابتدایی
موضوع: درس 13 درس آزاد
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:
اهداف
اهداف درس آزاد:
1-تشخیص کاستی های احتمالی کتاب و اقدام به تولید محتوای مناسب
2-پرورش توانایی تولید ماده درسی در دانش آموزان با نظارت و هدایت آموزگاران
3- پاسخ به نیاز های معلمان دانش آموزان و اولیا.
4- بهره گیری از مشارکت همکاران در تالیف کتاب
5- بهره گیری از تعامل دانش آموز و خانواده در سازماندهی و تالیف کتاب
6- آشنایی با برخی از نمودهای فرهنگی و جلوه های آداب و رسوم و سنت های بومی یا منطقه ای.
7- شناخت بیشتر شخصیت های علمی و فرهنگی محل زندگی
8- توجه عمیق تر به لهجه گویش و نشانه های زبان و ادبیات محلی
9- پرورش توانایی بند نویسی و بهره گیری از تفکر و نقد و تحلیل.
10- ایجاد علاقه نسبت به فرهنگ محلی و آثار ادبی و زبانی منطقه ای.
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
از دانش آموزان سوالاتی از درس قبل می پرسیم.
رسانه های آموزشی
متاب فارسی سوم ابتدایی – تابلو – ماژیک
روش های یاددهی – یادگیری
پرسش و پاسخ و بحث گروهی
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی
عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور و غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف و ارزشیابی تشخیص درس را شروع می کنیم.
زمان 5 دقیقه
ارائه درس
برای نوشتن و تولید درس آزاد یکی از روش های زیر پیشنهاد می شود:
هر دانش آموز به صورت مستقل و فردی برای تولید درس آزاد اقدام نماید.
• دانش آموزان به صورت گروهی و با مشارکت تمام افرد گروه (تقسیم بندی دانش آموزان کلاس به چند گروه) طرح درس آزاد فارسی سوم ابتدایی درس سیزدهم برای تولید درس آزاد اقدام نمایند.
• تولید درس در کلاس (مجموعه نظرهای کلاس با راهنمایی و رهبری معلم کلاس)
35دقیقه
تعیین تکلیف
تکالیف تعیین شده را انجام دهند.
5 دقیقه
نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.