طرح درس روزانه اهرم در علوم پنجم ابتدایی، یک طرح درس است که برای کمک به معلمان در تدریس مباحث علمی به دانشآموزان به کار میرود. این طرح درس شامل 2 صفحه ورد است که قابلیت ویرایش دارد و میتواند بر اساس نیازهای مختلف تغییر کند. با استفاده از طرح درس پایه پنجم دبستان، معلمان میتوانند بهترین روشها و استراتژیها را برای انتقال مفاهیم علمی به دانشآموزان خود انتخاب کنند. این طرح درس بر اساس محتوای درسی برنامه درسی و اهداف آموزشی تدریس علوم پنجم ابتدایی طراحی شده است.
قسمتی از متن طرح درس قسمت زیر
هدف کلی | دانش آموزان با اهرم و سطح شیب دار آشنا می شوند. |
هدف های جزیی | 1. دانش آموزان اهرم را به عنوان یک وسیله ای که کار را آسان می کند بشناسند
2. قسمت های مختلف یک اهرم را تشخیص دهند.3. اشکال مختلف اهرم را درک کنند. 4. استفاده از سطح شیب دار را در جاهای مختلف بدانند. |
هدف های رفتاری | 1. اهرم را تعریف کنند،دومثال بزنند. 2.قسمت های اصلی یک اهرم را ترسیم کنند.3. استفاده از سطح شیب دار در جاهای مختلف توضیح دهند. |
وسایل مورد نیاز | تخته – ماشین اسباب بازی – قیچی – نوشابه باز کن – ترازو – میله بلند- خط کش |
ارزشیابی تشخیصی | 1. برای انجام هر حرکتی به چه چیز نیاز داریم؟
2. چه وقت به جسم نیرو وارد می کنیم؟ 3.نیرو چیست؟ و… |
ارائه درس | معلم: برای اینکه کاربرد اهرم ها در جاهای دیگر رابهتر یاد بگیرید گروه های 5 نفری تشکیل دهید می خواهیم به کمک یک تخته و تکیه گاه و یک وزنه، اهرمی را درست کنید که به صورت شیب دار باشد و اندازه طول شیب ها در گروه ها متفاوت باشد و پاسخ دهید کدام یک از سطوح شیب دار کمک بیشتری به ما می کنند؟
دانش آموزان:طول سطح شیب دار را بر ارتفاع آن تقسیم می کنیم هرچه عدد بدست آمده بزرگتر باشد کمک سطح شیب دار برای ما بیشتر است یعنی به نیروی کمتری نیاز داریم |
admin –
طرح درس روزانه اهرم چیست علوم پنجم ابتدایی