طرح درس دوران ریاضی ششم ابتدایی تشکیل شده از 2 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد در این طرح درس به بیان مفهوم دوران پرداخته و به دانش آموزان آموزش داده می شود که چگونه باید یک شکل را با اندازه های مختلف حول نقطه ای دوران دهند. همچنین، دانش آموزان با اشکالی که دارای دوران چرخشی هستند آشنا می شوند. در این درس، از روش های یاددهی – یادگیری چون پرسش و پاسخ و بحث گروهی استفاده می شود و به صورت ردیفی – گروهی مدل چینش کلاس اعمال می شود.
در جلسه آموزشی، معلم با شادابی و انرژی وارد کلاس می شود و با نام و یاد خدا بعد از حضور غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف، طرح درس دوران ریاضی ششم ابتدایی را شروع می کند. در این فعالیت، دانش آموزان با مطالب درس سال قبل آشنا هستند و سوالاتی از درس قبل از آنان پرسیده می شود.
نام کتاب درسی: ریاضی مقطع تحصیلی: ششم ابتدایی
موضوع درس:درس 14 دوران
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:
اهداف
هدف کلی : از دانش آموزان انتظار می رود در پایان درس با دوران آشنا شوند .
اهداف رفتاری : انتظار می رود شاگردان بعد از تدریس این درس بتوانند:
1-مفهوم دوران را توضیح دهند.
2- یک شکل را با اندازه های مختلف حول نقطه ای دوران دهند.
3- از میان اشکال مختلف اشکالی که دارای دوران چرخشی هستند را معین و شناسایی کنند .
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس سال قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم.
رسانه های آموزشی
کتاب ریاضی ششم ابتدایی – تابلو – ماژیک کارت اعداد
روش های یاددهی – یادگیری
پرسش و پاسخ و بحث گروهی
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی
عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف طرح درس دوران ریاضی ششم ابتدایی و ارزشیابی تشخیصی درس را شروع می کنیم.
زمان 5 دقیقه
ارائه درس
اجرای بند به بند دستور کار کتاب درسی
ارزشیابی پایانی: از دانش آموزان میخواهیم به صورت خلاصه آنچه را که یاد گرفته اند توضیح دهند و فعالیت های تعیین شده را انجام دهند.
35دقیقه
تعیین تکلیف
از دانش آموزان می خواهیم فعالیت تعیین شده و فعالیت های کتاب را انجام دهند.
5 دقیقه
نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.