طرح درس لباس از تولید تا مصرف مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس هفده

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس لباس از تولید تا مصرف مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس هفده تشکیل شده از 5 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد طرح درس پایه ششم دبستان.

نام کتاب درسی: مطالعات اجتماعی مقطع تحصیلی: ششم ابتدایی
موضوع درس: درس 16 لباس از تولید تا مصرف
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:

اهداف
هدف کلی: از دانش آموزان انتظار میرود در پایان درس با مراحل تولید لباس آشنا شوند.
اهداف رفتاری: انتظار میرود دانش آموزان بتوانند.
1-مفاهیمی چون تولید انبوه، خطّ تولید و …. را تعریف کنند.
2- مراحل تولید لباس را بیان کنند و فرآیند توالی مراحل را نشان دهند.
3- در صورت بازدید از کارگاه تولید لباس، گزارش بنویسند.
4- با توجه به بودجهای معین، برای خرید لباس تصمیم گیری کنند و درباره ی نکات مربوط به لباس اظهار نظر کنند.
5- آموزه های دینی و اسلامی را، در خرید و انتخاب لباس بیان و رعایت کنند.
6- دربارهی موضوع حجاب و پوشش مناسب در کلاس گفت وگو کنند.
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس سال قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم.
رسانه های آموزشی
کتاب اجتماعی ششم ابتدایی- تابلو – ماژیک – کاربرگ؛ آزمون کتبی؛ اسلاید آموزشی؛ بازدید علمی (در صورت امکان) فیلم آموزشی پنجم را درباره کارگاه کفش نمایش دهند
روش های یاددهی – یادگیری
پرسش و پاسخ و بحث گروهی – سخنرانی – نمایش – گردش علمی
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی

عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف و ارزشیابی تشخیصی درس را شروع می کنیم.

زمان 5 دقیقه

ارائه درس
برای ایجاد انگیزه و به عنوان پیش سازمان دهنده درس و با توجه به اینکه بچه ها بهتر است با مفاهیمی چون خط تولید آشنا شوند، میتواند روز قبل از بچه ها و یا تعدادی از آنها بخواهد وسایل ساندویچ تخم مرغ را با خود به کلاس بیاورند و یا لقمه ی پنیر و گوجه و خیار و … ؛ سپس تعدادی از دانش آموزان را جلوی کلاس آورده و به هرکدام برای تهیه ی ساندویچ وظیفه ای بدهد. مثالً یک نفر نان را آماده کند، یک نفر تخم مرغها را پوست کند و …
با این نمایش ساده به راحتی خط تولید نشان داده میشود. آموزگار از بچه ها بپرسد اگر همه ی این کارها را خودم و یا یک نفر به تنهایی انجام میداد چه وضعیتی پیش می آمد؟ آموزگار یادآور شود که در کارگاه ها و کارخانه ها هر فرد در کاری تخصص دارد و همان را انجام میدهد. بچه
ها با کمک یکدیگر در حال انجام فعالیت خواسته شده هستند. آموزگار از بچه ها میخواهد تا فعالیت 1 را انجام دهند.(نام بردن محصولاتی که در گذشته به تعداد کم تولید میشده، ولی امروزه بصورت انبوه تولید میشود. بهتر است آموزگار در صورت امکان برای تدریس این بخش بچه ها را به یک کارگاه تولیدی ببرد تا با خط تولید آشنا شوند.
بچه ها با دقت فعالیت را انجام میدهند. آموزگار از بچه ها میخواهد تا فعالیت 2(پاسخ به پرسش: چرا مغازهدارها لباس ها را با مبلغ بیشتر از آنچه که تولید شده میفروشند؟) را انجام دهند و البته توجه آنها را به این موضوع جلب میکند که مغازه داران عمدتاً باید اجاره، مالیات و … بپردازند. به منظور بهبود و تعمیق یادگیری بهتر است کاربرگه در کلاس انجام شود. از نکات مهم این درس ایجاد نگرش درست در بچه ها برای خرید منطقی لباس است.
باید یادآوری کنیم که:
• لباس نباید مایه ی فخر و کبر شود
• در موقع حضور نامحرم لباس مناسب بپوشند.
• در موقع خرید لباس به کیفیت و قیمت مناسب آن توجه کنند.
بچه ها فعالیت 2 را انجام میدهند. آموزگار از یکی از دانش آموزان میخواهد تا از روی درس با صدای بلند بخواند. سپس دانش آموزان پیشنهادهایی برای خرید منطقی لباس بیان میکنند و آموزگار هم توضیحات تکمیلی را ارائه میکند. و فعالیت 7 را انجام دهند.(تعریف کردن یکی از خاطرات خود درباره ی خرید یا پسانداز و … در کلاس)
یکی از بچه ها از روی درس میخواند و بقیه با دقت گوش میدهند و پیشنهادهای خود را ارائه میکنند. بچه ها فعالیت خواسته شده را اجرا میکنند. آموزگار از بچه ها میخواهد تا فعالیت 8 را نیز در کلاس انجام دهند.(بیان نکاتی که هنگام خرید پوشاک باید رعایت کرد؟) این فعالیت تقویت مهارت خرید با توجه به بودجه ی معین است. بچه ها فعالیت خواسته شده را انجام میدهند.
آموزگار جهت ارزیابی آزمون کتبی از بچه ها میگیرد. بچه ها آزمون را در شرایطی مناسب انجام میدهند.
ارزشیابی
• بیان مفاهیمی چون تولید انبوه، خطّ تولید و…..
• نشان دادن مراحل تولید لباس از روی تصاویر
• بیان نظرات خود در خصوص چگونگی خرید لباس

35دقیقه

تعیین تکلیف

1-انجام فعالیت شماره ی 7 کتاب درسی و درس 16
2- انجام فعالیت تکمیلی

5 دقیقه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس لباس از تولید تا مصرف مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس هفده”

طرح درس های پایه ششم ابتدایی عبارتند از مباحث اساسی و مهمی که هر دانش‌آموز در این مقطع باید آن‌ها را یاد بگیرد. این دروس شامل ریاضی علوم مطالعات فارسی نگارش عربی هدیه قرآن و ... می‌شوند. هدف اصلی طرح درس های پایه ششم ابتدایی، ارتقاء دانش و توانایی های تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان است. در این طرح درس، دانش‌آموزان با مفاهیم و مباحث پایه ای آشنا می شوند و مهارت های تحصیلی خود را در زمینه های مختلف تقویت می کنند. این دروس اساسی، پایه ای برای درس های بعدی و مراحل تحصیلی بالاتر هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند.

برای دریافت تمام طرح درس روزانه و سالانه پایه ششم می توانید از طریق لینک بالا دریافت کنید.

و یک لیست طرح درس های پایه ششم بصورت تکی برای شما در قسمت زیر قرار داده ایم که کافیست روی هر کدوم از طرح درس هایی که نیاز دارید کلیک کنید.

طرح درس ریاضی ششم ابتدایی

طرح درس فارسی ششم ابتدایی

طرح درس علوم ششم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی ششم ابتدایی

طرح درس قرآن ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس خرسی که می خواست خرس باقی بماند تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس من و پرسش هایم تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش آقکند پایه ششم ابتدایی

طرح درس تربیت بدنی ششم ابتدایی

طرح درس لباس از تولید تا مصرف مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس هفده
طرح درس لباس از تولید تا مصرف مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس هفده