طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند این طرح درس شامل 5 صفحه ورد قابل ویرایش است و مدت زمان تدریس آن 45 دقیقه است. هدف اصلی از این درس آشنایی دانش‌آموزان با مقام والای شهدا است. در این درس، دانش‌آموزان با ارزش‌های انقلاب اسلامی آشنا می‌شوند و نقش شهدا در تداوم انقلاب را می‌فهمند. همچنین، توانایی خوانش شعر و آشنایی با نمونه‌های برجسته‌ی شعر نو نیز در این درس تقویت می‌شود. از طریق آرایه تشبیه، دانش‌آموزان با اثر بخشی آن در نوشته‌ها آشنا می‌شوند و همچنین با آرایه تشبیه در متون نظم و نثر بهتر آشنا می‌شوند. درس شهدا خورشیدند به صورت گروهی و با استفاده از روش‌های پرسش و پاسخ و بحث گروهی تدریس می‌شود.

نام کتاب درسی: فارسی مقطع تحصیلی: ششم ابتدایی
موضوع درس: درس 11 شهدا خورشیدند
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:

اهداف
هدف کلی: از دانش آموزان انتظار می رود در پایان درس با مقام والای شهدا آشنا شوند.
اهداف رفتاری:
آشنایی با جایگاه و مقام والای شهداء
تقویت اهمیت حفظ ارزش های انقلاب اسلامی،
آشنایی با نقش شهدا در تداوم انقلاب اسلامی،
تقویت توانایی خوانش شعر،
با لحن و آهنگ مناسب آشنایی با نمونه برجسته ای از شعر نو،
آشنایی با آرایه تشبیه و اثر بخشی آن در نوشته
تقویت شناخت آرایه تشبیه در متون نظم و نثر
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم.
رسانه های آموزشی
کتاب فارسی ششم ابتدایی – تابلو – ماژیک
روش های یاددهی – یادگیری
پرسش و پاسخ و بحث گروهی – روش تدریس مبتنی بر بیان فکر
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی

عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف و ارزشیابی تشخیصی درس را شروع می کنیم.

زمان 5 دقیقه

ارائه درس
این روش دو بعد اساسی دارد: شناختی و اجتماعی، دانش آموزان به صورت انفرادی و گاه به صورت گروهی به بیان فکر می پردازند و سعی می کنند دیگران را هم از آنچه در ذهنشان می گذرد، آگاه سازند. در این دو بعد دانش آموزان هم از نظر فکری و هم از لحاظ اجتماعی پرورده می شوند.
برای اینکه معلمان بتوانند از روش بیان فکر بهره گیرند، انتظار می رود، دو قاعده اساسی را در مدیریت کلاس درس بپذیرند:
1-ممکن است سرو صدای زیادی در کلاس ایجاد شود، ولی نتیجه آن می تواند فعالیتی سازنده باشد.
2- اگر دانش آموزان اجازه داشته باشند دیدگاه های خود را ابراز کنند. قادر خواهند بود به سؤال های بسیار زیادی پاسخ دهند.
مراحل اجرای روش تدریس مبتنی بر بیان فکر:
1-تشخیص مسئله:
در این مرحله تلاش می کنیم به دانش آموزان کمک شود تا موضوع قابل فکر کردن را مشخص کنند، منظور ایجاد احساس در یاد گیرنده است «موضوعی که پیش رو دارم مربوط به خودم است نه آن که از بیرون، کسی آن را به من تحمیل کرده باشد»
2-شیوه حل مسئله:
در این مرحله یاد گیرنده را تحریک می کنیم از خود این سؤال را بپرسد : به چه شکلی می توانم مسئله را حل کنم؟! درجلسه ای که آنان را برای بیان فکر آماده می کنیم می توانیم راه حلی را از جانب خودمان ارائه دهیم.
3- استفاده از طرح در عمل در مرحله حاضر، سعی می کنیم به این سؤال پاسخ دهیم که »آیا از طرح خود استفاده می کنم؟ طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند « به واقع این سؤال، اگر پاسخی داشته باشد، گونه ای بازخورد برای یادگیرنده تدارک می بیند. دریافت چنین بازخوردی، اهمیتی به اندازه ارزشیابی درونی و بیرونی دارد. افزون بر این، پرسش و پاسخگویی به این سؤال، گونه ای آگاهی فراشناختی به بار می آورد.
4- ارزشیابی از عملکرد:
برای این کار باید برگشت و نگاهی به عقب انداخت. منظور این است که فرایند حل مسئله مورد بازنگری قرار گرفته و عملیات از نظر کیفی و کمّی مورد ارزشیابی قرار گیرد. وسایل و رسانه های آموزشی: کتاب درسی_ کتاب گویا_ تصاویر مرتبط با موضوع و مفهوم درس نظام ارزشیابی: در بخش اوّل از آزمون مداد کاغذی به منظور ارزشیابی درس جدید و جمع بندی آموخته های فصل به شیوه گروهی استفاده می شود. در طراحی سؤال های این آزمون ها بهتر است سؤال های هر گروه متفاوت از گروه دیگر باشد. در تنظیم سؤال ها بهتر است هم از سؤال های املایی، سؤال های نگارشی، درک و دریافت و.. استفاده شود. طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند در بخش دوم از ارزشیابی شفاهی به منظور ارزیابی مهارت فراگیران در خوانش صحیح، رعایت نشانه های نگارشی و لحن مناسب متن مورد استفاده قرار می گیرد.
ارزشیابی پایانی: از دانش آموزان می خواهم به صورت خلاصه آنچه را که یاد گرفته اند توضیح دهند و فعالیت های تعیین شده را انجام دهند

35دقیقه

تعیین تکلیف

چرا در طول تاریخ شهدا و تمام کسانی که جان خود را در راه وطن فدا کرده اند، مورد احترام هستند؟
به غیر از مواردی که در متن درس اشاره شده که شما شهدا را به چه چیزهایی تشبیه می کنید؟

5 دقیقه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند”

طرح درس های پایه ششم ابتدایی عبارتند از مباحث اساسی و مهمی که هر دانش‌آموز در این مقطع باید آن‌ها را یاد بگیرد. این دروس شامل ریاضی علوم مطالعات فارسی نگارش عربی هدیه قرآن و ... می‌شوند. هدف اصلی طرح درس های پایه ششم ابتدایی، ارتقاء دانش و توانایی های تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان است. در این طرح درس، دانش‌آموزان با مفاهیم و مباحث پایه ای آشنا می شوند و مهارت های تحصیلی خود را در زمینه های مختلف تقویت می کنند. این دروس اساسی، پایه ای برای درس های بعدی و مراحل تحصیلی بالاتر هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند.

برای دریافت تمام طرح درس روزانه و سالانه پایه ششم می توانید از طریق لینک بالا دریافت کنید.

و یک لیست طرح درس های پایه ششم بصورت تکی برای شما در قسمت زیر قرار داده ایم که کافیست روی هر کدوم از طرح درس هایی که نیاز دارید کلیک کنید.

طرح درس ریاضی ششم ابتدایی

طرح درس فارسی ششم ابتدایی

طرح درس علوم ششم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی ششم ابتدایی

طرح درس قرآن ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس خرسی که می خواست خرس باقی بماند تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس من و پرسش هایم تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش آقکند پایه ششم ابتدایی

طرح درس تربیت بدنی ششم ابتدایی

طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند
طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس شهدا خورشیدند