طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس این طرح درس به صورت 4 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد. هدف کلی درس این است که دانش آموزان با زندگی نامه دهخدا آشنا شوند. برای رسیدن به این هدف، اهداف رفتاری متعددی در نظر گرفته شده است. این اهداف شامل آشنایی با یکی از نام آوران فرهنگ، آشنایی با زندگی نامه دهخدا، ایجاد زمینه مناسب برای استفاده از فرهنگ لغت، آشنایی با فرهنگ نامه و دهخدا، آشنایی با چگونگی جمع آوری لغت نامه دهخدا، آشنایی با چگونگی امانت گرفتن کتاب از کتابخانه، آشنایی با نحوه استفاده از لغت نامه و تقویت روحیه همکاری در فراگیران است. این درس در مدت 45 دقیقه تدریس می شود و برای دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی مناسب است.

نام کتاب درسی: فارسی مقطع تحصیلی: ششم ابتدایی
موضوع درس: درس 9 رنج هایی کشیده ام که مپرس
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:

اهداف
هدف کلی: از دانش آموزان انتظار می رود در پایان درس با زندگی نامه دهخدا آشنا شوند. اهداف رفتاری:
1-آشنایی با یکی از نام آوران عرصه فرهنگ،
2- آشنایی دانش آموزان با زندگی نامه دهخدا،
3- ایجاد زمینه مناسب برای استفاده از فرهنگ لغت،
4- آشنایی دانش آموزان با بزرگ ترین و جامع ترین فرهنگ نامه فارسی «فرهنگ نامه و دهخدا»، 5- آشنایی با چگونگی جمع آوری لغت نامه دهخدا،
6- آشنایی با چگونگی امانت گرفتن کتاب از کتابخانه ،
7- آشنایی با نحوه استفاده از لغت نامه،
8- تقویت روحیه همکاری در فراگیران،
9- تقویت مهارت در واژه سازی با ترکیب های جدید،
10- تقویت روحیه سخت کوشی و رسیدن به اهداف سازنده
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم.
رسانه های آموزشی
کتاب فارسی ششم ابتدایی- تابلو – ماژیک – کتاب گویا – تصاویری از علامه دهخدا – نمونه ای از لغت نامه دهخدا_ نمونه ای از سایر لغت نامه ها مانند فرهنگ معین
روش های یاددهی – یادگیری
پرسش و پاسخ و بحث گروهی – واحد کار (پروژه)
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی
عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف و ارزشیابی تشخیصی درس را شروع می کنیم.

زمان 5 دقیقه

ارائه درس
مراحل اجرای روش تدریس واحد کار:
مرحله اوّ ل: انتخاب واحد کار در این مرحله با توجه به هدف درسواحد کار انتخاب می شود.
مرحله دوم: ارائه واحد کار در این بخش معلم واحد کار در نظر گرفته شده را به دانش آموزان ارائه می کند،
نحوه فعالیت بر واحد کار روی عرضه شده را مشخص می کند سپس توضیح می دهد که واحد کار باید در گروه انجام پذیرد یا به صورت فردی به اجرا درآید. هنگام ارائه واحدکار، اسم واحد کار بیان می شود. مرحله سوم: هدایت در این مرحله، معلم به هدایت دانش آموزان می پردازد تا فعالیت های خود را به درستی انجام دهند. طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس او در طی این مرحله تلاش می کند به سؤالات دانش آموزان پاسخ دهد و ابزار و وسایل مورد نیاز تامین شود. معلم در این مرحله برای انجام فعالیت بهتر و بیشتر، فراگیران را با هم مانوس تر می کند. در مرحله هدایت به واقع معلم یک مشاهده گر دائمی از کار و عملکرد دانش آموزان است.
مرحله چهارم: ارزشیابی چون معلم در مرحله سوم تا حدود زیادی با دانش آموزان و فعالیت آنان در ارتباط بوده و نظارت کامل داشته است و از کیفیت کار آنان مطلع می باشد، ارزشیابی را به ارزشیابی پایانی موکول می کند. در ارزشیابی، فراگیران باید دریابند فعالیت هایی که انجام داده اند در خور توجه و دارای ارزش بوده است یا نه. در صورت اجرای فعالیت به صورت گروهی معلم فعالیت گروه ها را مورد ارزیابی قرار داده و بازخورد مناسبی ارائه می کند و در صورتی که به صورت انفرادی انجام شده باشد، طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس به صورت تصادفی تعدادی از کارها را ارزیابی می نماید.
ارزشیابی پایانی: از دانش آموزان می خواهم به صورت خلاصه آنچه را که یاد گرفته اند توضیح دهند و فعالیت های تعیین شده را انجام دهند.

35دقیقه

تعیین تکلیف

1-با مطالعه مجدد درس، ویژگی های برجسته دهخدا را استخراج و متن فهرستی از آن تهیه کنید.
2- یکی از برنامه های تلویزیونی مستند را درباره یکی از شخصیت های برجسته انتخاب کنید، با تماشای دقیق برنامه و یادداشت برداری نکات مهم، گزارشی برای کلاس تنظیم کنید.

5 دقیقه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس”

طرح درس های پایه ششم ابتدایی عبارتند از مباحث اساسی و مهمی که هر دانش‌آموز در این مقطع باید آن‌ها را یاد بگیرد. این دروس شامل ریاضی علوم مطالعات فارسی نگارش عربی هدیه قرآن و ... می‌شوند. هدف اصلی طرح درس های پایه ششم ابتدایی، ارتقاء دانش و توانایی های تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان است. در این طرح درس، دانش‌آموزان با مفاهیم و مباحث پایه ای آشنا می شوند و مهارت های تحصیلی خود را در زمینه های مختلف تقویت می کنند. این دروس اساسی، پایه ای برای درس های بعدی و مراحل تحصیلی بالاتر هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند.

برای دریافت تمام طرح درس روزانه و سالانه پایه ششم می توانید از طریق لینک بالا دریافت کنید.

و یک لیست طرح درس های پایه ششم بصورت تکی برای شما در قسمت زیر قرار داده ایم که کافیست روی هر کدوم از طرح درس هایی که نیاز دارید کلیک کنید.

طرح درس ریاضی ششم ابتدایی

طرح درس فارسی ششم ابتدایی

طرح درس علوم ششم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی ششم ابتدایی

طرح درس قرآن ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس خرسی که می خواست خرس باقی بماند تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس من و پرسش هایم تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش آقکند پایه ششم ابتدایی

طرح درس تربیت بدنی ششم ابتدایی

طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس
طرح درس روزانه فارسی ششم ابتدایی درس رنج هایی کشیده ام که مپرس