طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی

تومان 10,000

شناسه محصول: طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی1691420316823 دسته: , ,

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی تشکیل شده از 4 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد در این طرح درس، دانش‌آموزان با مضرب آشنا می‌شوند و هدف‌های جزئی و کلی برای آن تعیین شده است. برای رسیدن به این هدف‌ها، دانش‌آموزان باید بتوانند مضارب اعداد مختلف را تشخیص دهند، اعداد زوج و فرد را در جدول مشخص کنند و رابطه‌ی بین الگو و جمله‌های آن را پیدا کنند.

روش تدریس در این درس الگویی است که آهن ربا، قلاب ماهیگیری، کاغذ، ظرفی که سوالات ضرب در آن قرار دارند، کتاب درسی، ماژیک و تخته را شامل می‌شود. برای رسیدن به این هدف‌ها، دانش‌آموزان می‌توانند با ساختن گرایی، سخنرانی و بازی، همکاری کنند. این درس نه تنها به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌های ریاضی خود را بهبود بخشند، بلکه به آنان کمک می‌کند تا به ویژگی‌های اعداد توجه کنند و تمایل بیشتری به مطالعه در مورد الگوها پیدا کنند.

نام درس: ریاضی صفحه۶-۵پایه: ششم ابتدایی – مضرب مدرسه: – مدرس: زمان :۴۵

آشنایی دانش‌آموزان با مضرب

هدف کلی

۱-دانش‌آموز بتواند مضارب ۳ را نام ببرد.
۲-دانش‌آموز بتواند مضارب ۵و ۲ را نام ببرد.
۳-دانش‌آموز بتواند اعداد زوج و فرد را در جدول مشخص کند.
۴-دانش‌آموز بتواند رابطه‌ی بین الگو وجمله‌های آن الگو را پیدا کند.
شناختی
اهداف جزئی

۱-دانش‌آموز بتواند مضارب اعداد مختلف را از هم تشخیص بدهد.
۲-دانش‌آموز در تقسیم و بخش‌پذیری و سایر بخش‌های ریاضی از مضرب‌ها کمک بگیرد.
۳- دانش‌آموز در انجام محاسبات روزمره از مضارب استفاده کند.
مهارتی


۱- دانش‌آموز به ویژگی اعداد توجه کند.
۲- دانش‌آموز نسبت به مطالعه در مورد الگوها تمایل بیشتری پیدا کند.
۳-دانش‌آموز به کار گروهی علاقه پیدا کند.

نگرشی


ساختن گرایی،سخنرانی،بازی
روش تدریس
الگوی تدریس

آهن ربا،قلاب ماهیگیری،کاغذ،ظرفی که سوالات ضرب در آن قرار دارند،کتاب درسی،ماژیک،تخته
ابزار و وسایل


گروه‌های ۴-۵ نفره به صورت دایره‌ای
چیدمان کلاسی

۴
معلم با انرژی و لبخند وارد کلاس می شود با نوشتن نام خدا روی تخته و با چرخش بین میز‌ها ضمن بررسی سلامت جسمی و روحی دانش آموزان مشغول خواندن می‌شود:
(سلام دهیم به همه با خوشحالی و خنده)
(سلام سلام بچه‌ها چطوره حال شما)
هستید گل‌های خندان چون گل‌های گلستان)
سلام به تو ای عزیز چه خوشگلی چه تمیز)

پس از آن که دانش‌آموزان به احوالپرسی پاسخ دادند جعبه‌ي حضور و غیاب را چک کرده طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی (برای جلوگیری از هدر رفتن وقت کلاس ،معلم به ازای هر نفر یک نماد با نام و یا عکس آن نفر می‌گذارد تا با ورد خود به کلاس آن را بردارند و هر چه در جعبه بماند نماد فرد غائب است).

آمادگی
فعالیت های مقدماتی
۸
ورودی:
معلم از تعدادی از نفرات کلاس اعداد زوج و فرد را می‌پرسد و یک الگو با رابطه‌اش را پای تابلو می‌نویسد و از بچه‌ها چند جمله‌ی تصادفی از آن الگو می‌پرسد:مثلا جمله‌ی دهم این الگو چیست؟
تشخیصی:
روی تعدادی کاغذ ضرب اعداد ۲،۳،۵ را نوشته و آن‌ها درون یک ظرف گذاشته،سپس جواب ضرب‌ها که روی تکه‌های دیگری از کاغذ نوشته شده اند روی زمین گذاشته می‌شوند.
سپس با پخش یک موزیک زمان دار،معلم به طور اتفاقی یک ضرب را از داخل ظرف برداشته و آن را بلند می‌خواند، طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی دانش‌آموز باید خیلی سریع روی جواب آن ضرب که روی زمین گذاشته شده بایستد.

ارزشیابی آغازین

بازی،موسیقی، ابزار ماهی‌گیری،کاغذ‌های ضرب که روی زمین قرار گرفته اند.

انگیزه سازی
۱۴
معلم ابتدا به هر گروه یک تمرین از کتاب می‌دهد:
گروه اول:تمرین شماره ۲ از صفحه‌ی ۴
گروه دوم:سوال شماره ۲ کار در کلاس صفحه‌ی ۵
گروه سوم:سوال ۱ صفحه‌ی ۶
گروه چهارم: سوال ۴ از صفحه‌ی ۶
به صورت گروهی روی تمرینات فکر کرده و حل نمایند.(معلم بالای سر گروه‌ها رفته و آنان را راهنمایی می کند.)
پس از گذر چند دقیقه گروه اول و دوم پای تابلو آمده و تمرینات را به کلاس ارائه می‌دهند.
پس از جواب گروه دوم معلم از طریق سخنرانی توضیح می‌دهد که وقتی اعداد را در عدد ثابتی ضرب می‌کنیم حاصل به دست آمده مضرب‌های آن اعداد هستند و مثال مضرب ۲و۳و۵ را برای دانش‌آموزان می‌زند.

ارائه محتوا
۳
سوالاتی که در طی تدریس از دانش‌آموز پرسیده شده و در ارائه محتوا به آنان اشاره گردید،مشاهده ی عملکرد دانش‌آموزان و پاسخ به سوالات آنان و در صورت لزوم رفع اشتباهات دانش‌آموزان.

ارزشیابی مستمر
۴
معلم از چند نفر می‌خواهد آموخته‌های خود را به کلاس در این جلسه بگویند هم از دانش‌آموزان زرنگ و هم دانش‌آموزان ضعیف تا هر آنچه به طور کامل نیاموخته اند مرور و تکرار شود.

جمع بندی و نتیجه گیری
۸
‌از گروه‌های مختلف سه نفر پای تابلو آورده می‌شوند وتعدادی عدد از مضر‌ب‌های ۵،۳،۲ نوشته و بعد روی زمین قرار می‌گیرند و به دانش‌آموزان قلاب های ماهیگیری داده می‌شود و از آنان خواسته می‌شود هر کدام مضرب یکی از اعداد۵،۳،۲ را با قلاب بگیرند و هم گروهی کمکی که کنار ایستاده است باید اعداد را از او گرفته و در قالب یک الگو روی تابلو و کنار هم می چسباند،
گروه برنده گروهی خواهد بود که سرعت بالاتری داشته است

ارزشیابی پایانی
۲
– دانش‌آموزان مضرب یک عدد بین ۲تا۹ را به دلخواه انتخاب می‌کنند و یک الگو با مضرب‌های آن عدد بنویسند.
-از دانش‌آموز خواسته شود از ۱ تا ۵ را بنویسد و مضارب عدد۵،۳،۲ را با رنگ‌های مجزا مشخص کنند.

تعیین تکلیف

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی”

طرح درس های پایه ششم ابتدایی عبارتند از مباحث اساسی و مهمی که هر دانش‌آموز در این مقطع باید آن‌ها را یاد بگیرد. این دروس شامل ریاضی علوم مطالعات فارسی نگارش عربی هدیه قرآن و ... می‌شوند. هدف اصلی طرح درس های پایه ششم ابتدایی، ارتقاء دانش و توانایی های تحصیلی و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان است. در این طرح درس، دانش‌آموزان با مفاهیم و مباحث پایه ای آشنا می شوند و مهارت های تحصیلی خود را در زمینه های مختلف تقویت می کنند. این دروس اساسی، پایه ای برای درس های بعدی و مراحل تحصیلی بالاتر هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند.

برای دریافت تمام طرح درس روزانه و سالانه پایه ششم می توانید از طریق لینک بالا دریافت کنید.

و یک لیست طرح درس های پایه ششم بصورت تکی برای شما در قسمت زیر قرار داده ایم که کافیست روی هر کدوم از طرح درس هایی که نیاز دارید کلیک کنید.

طرح درس ریاضی ششم ابتدایی

طرح درس فارسی ششم ابتدایی

طرح درس علوم ششم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی ششم ابتدایی

طرح درس قرآن ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس خرسی که می خواست خرس باقی بماند تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس من و پرسش هایم تفکر و پژوهش ششم ابتدایی

طرح درس تفکر و پژوهش آقکند پایه ششم ابتدایی

طرح درس تربیت بدنی ششم ابتدایی

طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی
طرح درس مضرب ریاضی ششم ابتدایی