طرح درس مفهوم ضرب ریاضی سوم ابتدایی

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس مفهوم ضرب ریاضی سوم ابتدایی تشکیل شده از 7 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد هدف رفتاری از دانش آموزان این است که با استفاده از مهره هایی که در اختیار دارند، ضرب 2 پنج تا می شود 10 را نشان دهند. همچنین، آنها بدون استفاده از کتاب با تصاویری که روی تخته کلاس کشیده شده، ضرب 2 هف تا می شود 14 را بنویسند. در این درس، دانش آموزان باید مفاهیم ضرب را از حفظ و با تمرکز بیان کنند، تعریف ضرب را بیان کنند و ضربی را نوشته و اجزاء آن را مشخص کنند. همچنین، آنها باید کاربرد ضرب را مشخص کنند و بتوانند برای ضرب شکلی بکشند و مسائل ضرب را حل کنند. در حیطه شناختی، دانش آموزان با استفاده از مهره هایی که به آنها داده می شود، باید آنها را به ضرب تبدیل کنند و با شکل ضربی نیز بتوانند کار کنند.

نام کتاب:ریاضی پایه سوم ابتدایی. زمان تدریس:45 دقیقه.
عنوان درس:مفهوم ضرب. تاریخ تدریس:
روش تدریس: تعداد فراگیر: 32 نفر.
نام مدرس:

فهرست مطالب
هدف کلی : 3
هدف جزئی : 3
هدف رفتاری: 3
حیطه کلامی : 3
حیطه مهارت ذهنی : 4
حیطه شناختی : 4
حیطه نگرشی : 4
ابزار و وسایل: 5
ورود به کلاس : 5
ارزشیابی ورودی : 5
دیدن تکالیف : 5
ارائه درس : 5
گام اول : 5
گام دوم: 6
گام سوم: 6
ارزشیابی تکوینی: 6
ارزشیابی پایانی : 6
ارائه تکالیف: 7
هدف کلی :
آموزش مفهوم ضرب.
هدف جزئی :
عبارت ضربی را بخواند .
ضرب مربوط به شکل رابنویسد.
مفهوم ضرب را بیان کند .
شکل مربوط به ضرب را نشان دهد.
هدف رفتاری:
دانش آموز در کلاس درس و با استفاده از مهره هایی که در اختیار دارد ضرب 2 پنج تا می شود 10 را نشان دهد .
دانش آموز بدون استفاده از کتاب با تصاویری که روی تخته کلاس کشیده شده ضرب 2 هف تا می شود … (14)را بنویسد.
دانش آموز مفاهیم ضرب را از حفظ و با تمرکز بیان کند.
حیطه کلامی :
مفهوم ضرب را توضیح دهد.
تعریف ضرب را بیان کند.
ضربی را نوشته و اجزاء آن را مشخص کند.
کاربرد ضرب را مشخص کند.

حیطه مهارت ذهنی :
برای ضرب شکلی بکشد .
برای شکل ضربی بنویسد.
مسئله های ضرب را حل کند .
مهره هایی را به دانش آموز داده و به ضرب تبدیل کند.
حیطه شناختی :
مفهوم ضرب را کشف کند .
ارتباط بین ضرب و تقسیم را پیدا کند.
حیطه نگرشی :
واکنش مطلوب نسبت به موضوع نشان دهد .
با علاقه به مسائل مطرح شده گوش دهد.
برای مسائل ضرب مشتاقانه مدلسازی کند.
حیطه مهارتهای حرکتی :
انجام فعالیت های ضرب که توسط دانش آموز ان با مشورت انجام دهد.
انجام ماهرانه فعالیت ها و تمرینات کلاسی (انفرادی – گروهی)با رعایت نظم و نوبت در مورد مسائل مربوط به ضرب خود سخن بگوید (بحث کند ،‌اظهار نظر کند(

ابزار و وسایل:
کتب آموزشی ، مهره های رنگی ،‌نی ،‌سنجاق قفلی ،‌سیب و دو ظرف برای گذاشتن سیب داخل آن.
ورود به کلاس :
سلام و احوالپرسی ، حضور وغیاب دانش آموزان ، خواندن سوره کوثر برای شروع کلاس.
ارزشیابی ورودی :
درس جلسه قبل را که تمرین عدد نویسی بوده را در کلاس درس اجرا می کنیم از دانش آموزان می خواهیم پای تابلو بیایند و اعدادی را که می‌نویسیم به ترتیب از بزرگ به کوچک و ازکوچک به بزرگ بنویسند اگر مشکلی بود آن را رفع می کنیم .
در مورد آگاهی درس جدید از بچه ها چند سئوال می پرسیم تا ببینیم در چه سطحی از آموزش قرار دارند . سپس درس را شروع می کنیم.
دیدن تکالیف :
تکالیف دانش آموزان را بررسی می کنیم و اشکالات آن را برطرف می‌کنیم.
ارائه درس :
گام اول :
توجه بچه ها را به موضوع جلب می کنیم .
یک نقاشی از یک درخت را که قبلاً آماده کردیم را روی تابلو قرار می دهیم روی این درخت سه دسته کبوتر دو تایی نشسته اند طرح درس مفهوم ضرب ریاضی سوم ابتدایی از بچه ها می پرسیم روی این درخت چند تا کبوتر می بینید بچه ها می گویند 6 تا.
سپس با نی ها که دسته های 4 تایی درست کردیم را روی تابلو قرار می دهیم روی این درخت سه دسته کبوتر دو تایی نشسته اند از بچه ها می پرسیم روی این درخت چند تا کبوتر می بینید بچه ها می گویند 6 تا.
3 چهار تا می شود 12 تا.

گام دوم:
در مرحله بعد سه دسته 2 تایی مهره ها را نشان می دهیم می پرسیم سه دو تا می شود چند تا ؟ بچه ها جواب می دهند 6 تا.
یا با سنجاق قفلی می گوییم 3 چهار تا می شود چند تا ؟ جواب می دهند 12 تا.
در این مرحله از علامت ضرب صحبتی نمی کنیم و فقط از بچه ها می خواهیم که مفهوم ضرب را درک کنند.
گام سوم:
در مرحله سوم از بچه ها می خواهیم که در گروه خود با مهره هایی که در دست دارند مفهوم 3 پنج تای را مدلسازی کنند بچه ها باهم فکری و در گروه خود باید به عدد 15 دست پیدا کنند.و بتوانند سه پنج تا را بگویند می شود 15تا.
پس از آنها می خواهیم که تمرینات صفحه 44 و 45 را با همدیگر حل کنند .
ارزشیابی تکوینی:
سئوالاتی رااز بچه ها درحین تدریس می پرسیم ارزشیابی تکوینی می گویند.

سئوالاتی مثل 2 پنج تایی می شود چند تا ؟ (10تا(
3سه تا می شودچند تا ؟(9 تا(.
ارزشیابی پایانی :
چند سئوال را روی تابلو می نویسیم واز فراگیر می خواهیم که به آن پاسخ دهند.

4دوتا می شود 8تا 3 سه تا می شود 10 تا
ارائه تکالیف:
نوشتن چند نمونه ضرب در دفتر به عنوان تکلیف در منزل.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس مفهوم ضرب ریاضی سوم ابتدایی”

مجموعه طرح درس سوم ابتدایی، منبعی جامع برای یادگیری و تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان در سطح سوم ابتدایی است. این مجموعه شامل دروس متنوعی است که به صورت کامل تمامی حوزه‌های آموزشی این سطح را پوشش می‌دهد. دروس متنوعی همچون ریاضی، علوم، مطالعات اجتماعی، فارسی، نگارش، عربی و هدیه قرآن در این مجموعه گنجانده شده‌اند. دانش‌آموزان با استفاده از این مجموعه، فرصتی مناسب برای یادگیری و تمرین در هر یک از این حوزه‌ها را خواهند داشت و می‌توانند به طرز موثری مهارت‌های خود را گسترش دهند.

در این بخش، لیست طرح درس های پایه سوم دبستان به صورت جداگانه قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر طرح درس، شما می توانید آن را به صورت جداگانه دریافت کنید. این طرح های درسی، به شما کمک می کنند تا به طور منظم و سازماندهی شده، به مطالب درسی پایه سوم دست یابید. با استفاده از این طرح ها، شما می توانید به راحتی و به صورت مرحله به مرحله، درس های مختلف را فرا بگیرید.

طرح درس ریاضی سوم ابتدایی

طرح درس علوم سوم ابتدایی

طرح درس فارسی سوم ابتدایی

طرح درس قرآن سوم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی سوم ابتدایی

طرح درس مفهوم ضرب ریاضی سوم ابتدایی
طرح درس مفهوم ضرب ریاضی سوم ابتدایی