طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین این طرح درس این طرح درس در 4 صفحه ورد قابل ویرایش تدوین شده است و برای دانش آموزان پایه سوم دبستان مناسب است. در این درس، دانش آموزان با منابع آبی کره زمین آشنا می شوند و می فهمند که چه مقداری از آبها شیرین و چه مقداری از آبها شور هستند. هدف اصلی این درس، آموزش راه های صرفه جویی در استفاده از آب است. این درس با هدف تربیت نسلی متفکر، عاقل، خلاق و مومن برگزار می شود و دانش آموزان تلاش گر و سالم، متفخر به ایرانی بودن و توانا در تولید علم و فناوری می شوند. اهداف این درس شامل آشنایی دانش آموزان با منابع آبی، آشنایی با آبهای شور و شیرین و آموزش راه های صرفه جویی در آب است. در نهایت، انتظار می رود دانش آموزان با تمام عرصه ها مانند خود، خلق، خدا و علم آشنا شوند و بدانند که آبهای روی زمین بیشتر از خشکی های آن است و منابع آب و…

مهارت های پیش از تدریس
طراحی آموزشی درسی بر اساس برنامه درسی ملی

مشخصات کلی
عنوان درس( علوم – پایه سوم- ص 37و 38) موضوع درس (آبهای شور وشیرین) پایه : (سوم) تاریخ اجرا ()
مدت اجرا (45 دقیقه) تعداد دانش آموزان (نفر) نام آموزگار

هدف آرمانی یا غایی، خلیفه الهی و حیات طیبه ( تربیت نسلی متفکر، عاقل ، خلاق، مومن، خود باور، دانا و بصیر، متخلق وخود ساخته، تلاش گر و سالم، متفخر به ایرانی بودن، توانا در تولید علم و فناوری)

اهداف درس: آشنایی دانش­آموز با منابع آبی بر روی کره­ی زمین. آشنایی دانش­آموز با اینکه چه مقدار از آبهای روی زمین شیرین و شور هستند. آشنایی دانش­آموز با راه­های صرفه جویی در آب

اهداف حوزه های یادگیری بر اساس اهداف تفضیلی

عناصر
انتظار ها از دانش آموز در این درس
عرصه ها

خود
خلق
خدا
خلقت

علم
دانش آموز بداند آبهای روی کره­ی زمین بیشتر از خشکی­های آن است.
دانش­آموز بداند منابع آب قابل شرب بر روی کره­ی زمین بسیار محدوداند.

عمل

دانش آموز باید بتواند خشکیها و آب­های را روی کره­ی زمین بدرستی نشان دهد
دانش آموز باید بتواند عملا در مصرف آب صرفه جویی کند.

اخلاق
دانش­آموز در مورد بحران آب با اطرافیاش صحبت کند و راه­های صرفه جویی در مصرف آب را به ان ها یادآور شود.
دانش­آموز خدا را به خاطر آفرینش آب که یکی از با ارزش ترین نعمت های خداست شاکر باشد.

الگو و روش تدریس
ایفای نقش.پرسش وپاسخ. انجام فعالیت

وسایل آموزشی
صورتک قطره­ی آب. سطل آب.لیوان آب. یک قاشق. کره­ی زمین

مهارت های ضمن تدریس
رفتار ورودی
معلم همراه با ماکت کره­ی زمین وارد کلاس می­شود. وپس از سلام و احوال پرسی،حضور وغیاب،بررسی وضعیت کلاس از نظر فیزیکی ،کار خود را آغاز می کند. طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین در ضمن گروهبندی را نیز از قبل انجام داده است.
معلم در مقابل تعجب بچه ها نسبت به کره­ی زمین، به آن ها می گوید امروز می­خواهیم درس های زیادی در مورد نسبت به کره­ی زمین وخشکی­ها و آیهای روی آن یاد بگیریم.
زمان
(دقیقه)

3

اجرای سنجش آغازین
بچه­ها قسمتهای آبی رنگ روی کره­ی زمین نشان دهندهی چی هستند.
قسمت­های قهوه ای چطور؟
حالا خشکی های روی زمین بیشترند یا اب ها؟
کی میتونه اسم چندتا اقیانوس و دریا رو برای من نام ببره؟
آب دریا رو تا حالا مزه کردید؟ چجوریه؟
5

تعیین نقطه ی شروع تدریس
چرا آب دریاها برای آشامیدن، کشاورزی و شست وشو مناسب نیستند؟

اگه آبهای روی کره­ی زمین بیشترند چرا ما روزانه از اخبار میشنویم که ما با کمبود آب روبه رو هستیم و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟ تو گروه­های خودتون مشورت کنید؟
3

ارائه درس جدید
معلم صورتک قطره­ی آب را به صورت میگیرد و به جای آن صحبت می­کند. میگوید من قطره­ی اب شیرین هستم که تعداد من در دنیا بسیار محدود است . در دنیا آب زیاد وجود دارد ولی اکثرا شور هستند و نمی توانیم از آن ها در کشاورزی و خوردن استفاده کنیم طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین پس ناچاریم آن آبهای شور رو تصفیه کنیم که هزینه ی بالایی رو به همراه داره.
آب بعضی از رودخانه ها و رودها شیرینن مثل کارون. اما چون از انها درت اتفاده نمیشه دارن خشک میشند و… .
( خلاصه پیاز داغ ماجرا رو زیاد کنید تا بچه عا احا بشن اما با اطلاعات واقعی!)
12

بعد از آن قطره ی آب با سطل و لیوان و قاشق به مقایسه ی ابهای روی زمین میپردازد. ایه ی موجود در صفحه ی 37 را برای بچه ها می خواند.
واز هرکدام از بچه ها برای صرفه جوییی در مصرف آب یک راه حل میخواهد.
( می تونیم این کارو گروهی و با مشورت همدیگه انجام بدن) ارزشیابی تکوینی
13
مهارت های بعد از تدریس
نتیجه گیری وخلاصه
آبهای شیرین روی کره زمین خیلی کمهو باید در مصرف /ان صرفه جویی کنیم. وبقیه نتیجه گیری؟
5

ارزشیابی پایانی
از آبی که در شستن سبزی ها مصرف میشه، کجاها میشه استفاده کرد؟
آیا همه­ی آبهای روی کره ی زمین قابل استفاده هستند؟ چرا؟
3

تعیین تکلیف
به بچه ها ماموریت میدیم که تو خونه ومدرسه هرکس داشت آب اصراف میکرد بهش تذکر بدن.
1

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین”

مجموعه طرح درس سوم ابتدایی، منبعی جامع برای یادگیری و تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان در سطح سوم ابتدایی است. این مجموعه شامل دروس متنوعی است که به صورت کامل تمامی حوزه‌های آموزشی این سطح را پوشش می‌دهد. دروس متنوعی همچون ریاضی، علوم، مطالعات اجتماعی، فارسی، نگارش، عربی و هدیه قرآن در این مجموعه گنجانده شده‌اند. دانش‌آموزان با استفاده از این مجموعه، فرصتی مناسب برای یادگیری و تمرین در هر یک از این حوزه‌ها را خواهند داشت و می‌توانند به طرز موثری مهارت‌های خود را گسترش دهند.

در این بخش، لیست طرح درس های پایه سوم دبستان به صورت جداگانه قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر طرح درس، شما می توانید آن را به صورت جداگانه دریافت کنید. این طرح های درسی، به شما کمک می کنند تا به طور منظم و سازماندهی شده، به مطالب درسی پایه سوم دست یابید. با استفاده از این طرح ها، شما می توانید به راحتی و به صورت مرحله به مرحله، درس های مختلف را فرا بگیرید.

طرح درس ریاضی سوم ابتدایی

طرح درس علوم سوم ابتدایی

طرح درس فارسی سوم ابتدایی

طرح درس قرآن سوم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی سوم ابتدایی

طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین
طرح درس ملی علوم سوم ابتدایی درس آبهای شور وشیرین