طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم

تومان 10,000

شناسه محصول: طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم1691068167083 دسته: , , ,

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم تشکیل شده از 2 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد فراگیران را با انواع خانه های مختلف در شرایط ویژه ی آب و هوایی آشنا می کند. این طرح درس با هدف شناخت ویژگی های خانه های عشایری، آپارتمانی، نواحی پرباران و خشک، تشخیص شکل و ویژگی های خانه های نواحی مختلف کشور و مقایسه خانه های نواحی مختلف آب و هوایی کشور طراحی شده است. این درس با استفاده از حیطه های شناختی، عاطفی و حرکتی به فراگیران کمک می کند تا به شیوه ای جذاب و تعاملی با موضوع آشنا شوند و در پایان درس به اهداف کلی تعیین شده برای آن دست یابند.

به طور خلاصه، درس “خانه ها باهم تفاوت دارند” به فراگیران کمک می کند تا به شناخت ویژگی های خانه های مختلف، مقایسه خانه های نواحی مختلف و درک دلیل تفاوت خانه ها در نواحی مختلف آب و هوایی کشور بپردازند. با استفاده از حیطه های شناختی، عاطفی و حرکتی و ..

درس: مطالعات اجتماعی تاریخ:
موضوع: خانه ها باهم تفاوت دارند زمان45: دقیقه
پایه:سوم آموزشگاه: مجری:

-فراگیران با انواع خانه ها در شرایط ویژه ی آب و هوایی آشنا می شوند . )حیطه ی شناختی(
– فراگیران نسبت به مشاهده ی انواع مختلف خانه ها در سراسرایران علاقه مند می شوند.) حیطه ی عاطفی(
– فراگیران می توانند ماکت خانه های مربوط به مناطق مختلف را بسازند . )حیطه ی حرکتی(

اهداف کلی
از فراگیران انتظار می رود در پایان درس بتوانند:
– خانه های نواحی مختلف را با توجه به شکل وویژگی های آن تشخیص بدهند ومربوط کنند .)دانش – شناختی(
– ویژگی های خانه های عشایری ، آپارتمانی ،نواحی پرباران وخشک را بیان کنند . )درک وفهم – شناختی(
– شکل خانه های نواحی مختلف کشور را نمایش می دهد. )کاربرد – شناختی(
– خانه های نواحی مختلف آب وهوایی کشور را باهم مقایسه کنند. )تجزیه تحلیل- شناختی (
– دلیل تفاوت خانه در نواحی مختلف آب وهوایی را بیابند. )ارزشیابی – شناختی(
– به درس معلم با دقت گوش کنند . )دریافت –عاطفی(
– در مورد علت اشکال خانه ها در نواحی شمالی ونواحی خشک از معلم خود سوال بپرسند .) واکنش – عاطفی(
– شکل های مختلف خانه ها را نقاشی کرده وبه کلاس بیاورند.)ارزش گزاری – عاطفی (
– با درست کردن یک ماکت تفاوت خانه هارا نشان دهند .)هماهنگی حرکات –روانی حرکتی (
– از خانه های مختلفی که در سفر های خود مشاهده کرده اند عکس بگیرند.) عادی شدن- روانی حرکتی(

اهداف رفتاری
روش توضیحی – نمایشی – پرسش و پاسخ
الگوها و روشهای تدریس
کتاب درسی – تابلو – تصاویری ازخانه های مختلف –تصاویری از انواع خانه ها )مناطق خشک ، پرباران ، روستایی ،
عشایری و….( –مدل وماکت انواع خانه ها …
رسانه و وسایل آموزشی
زمان

7
دقیقه
ورود به کلاس – سلام و احوالپرسی – بررسی وضعیت فیزیکی و روانی فراگیران – حضور و غیاب
– بیان مناسبت روز یا هفته – دیدن تکالیف درسی
فعالیت های
مقدماتی

4
از درس قبل چندسوال از فراگیران می پرسیم.
– چند مورد از اهمیت و کارکرد های خانه را بیان کنند.
– احساس وتعلق خود را نسبت به خانه ی خود بیان کنند.
ارزشیابی
تشخیصی
آغازین

2

تصاویری از خانه های مختلف را از طریق اینترنت جمع آوری کرده و به هر گروه از دانش آموزان تعدادی
تصویر می دهیم واز آنها می خواهیم خانه های مشابه را با یکدیگر طبقه بندی کنند .همچنین خاطرات خود را
از سفر به مناطق مختلف و آنچه دیده اند بیان کنند.
آمادگی
وایجاد انگیزه

20
فعالیت شاگرد
فعالیت معلم

ارائه درس

در هرمرحله از ارائه درس فراگیران را در جریان
تدریس مشارکت داده واز آنها می خواهیم ابتدا به
صورت گروهی وسپس به صورت کلاسی بحث و گفت وگو کنند ونظرات خود را بیان کنند همچنین سوالات خودرا بپرسند. فراگیران را گروه بندی نموده و به هرگروه از آنها در هر مرحله عکس یک نوع خاص از خانه هارا داده و از آنها میخواهیم پنج دقیقه در مورد آن بحث وگفت وگو کنند وسپس از آنها میخواهیم از هرگروه یک نفر توضیحاتی در مورد عکس خود ارایه دهند طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم و سپس خودمان توضیحات انها را تکمیل میکنیم وهر بار برای هرعکس این کار را انجام می دهیم مثلا یک بار عکس خانه های عشایری یک بار خانه های آپارتمانی و…به آنها می دهیم واین مراحل تکرار می شود و هربار با پرسش وپاسخ بین معلم ودانش آموزان صورت میگیردو در آخر تمامی مطالب را جمع بندی کرده و روی تابلو به صورت خلاصه نوشته می شودو دست آخر پس از ارزشیابی تکوینی به دانش آموزان تکلیفی ارایه می شود.

5
از چند نفر از فراگیران می خواهیم هر آنچه از درس امروز یادگرفته اند کلاس ارائه دهد.همپنین در پایان
مفاهیم درس را به صورت خلاصه وطبقه بندی شده روی تابلوی کلاس ارایه می دهیم .
خلاصه وجمع
بندی

5
– ویژگی خانه های مناطق شمالی را بیان کنند .
– تفاوت ها وشباهت های خانه های نواحی مختلف را بیان کنند .
ارزشیابی
تکوینی

2
– فردی: درس جدید را خوانده و به پرسش های آن جواب دهید.
– گروهی: از درس امروز سوال می شود. تکالیف درسی دیده می شود.
– هر گروه راجع به خانه های یک ناحیه خاص تحقیق وگزارش آنرا به کلاس ارایه دهد.
– خلاق : نقاشی خانه ای را که دوست دارند در آینده در آن زندگی کنند را بکشند.
تعیین
تکلیف

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم”

مجموعه طرح درس سوم ابتدایی، منبعی جامع برای یادگیری و تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان در سطح سوم ابتدایی است. این مجموعه شامل دروس متنوعی است که به صورت کامل تمامی حوزه‌های آموزشی این سطح را پوشش می‌دهد. دروس متنوعی همچون ریاضی، علوم، مطالعات اجتماعی، فارسی، نگارش، عربی و هدیه قرآن در این مجموعه گنجانده شده‌اند. دانش‌آموزان با استفاده از این مجموعه، فرصتی مناسب برای یادگیری و تمرین در هر یک از این حوزه‌ها را خواهند داشت و می‌توانند به طرز موثری مهارت‌های خود را گسترش دهند.

در این بخش، لیست طرح درس های پایه سوم دبستان به صورت جداگانه قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر طرح درس، شما می توانید آن را به صورت جداگانه دریافت کنید. این طرح های درسی، به شما کمک می کنند تا به طور منظم و سازماندهی شده، به مطالب درسی پایه سوم دست یابید. با استفاده از این طرح ها، شما می توانید به راحتی و به صورت مرحله به مرحله، درس های مختلف را فرا بگیرید.

طرح درس ریاضی سوم ابتدایی

طرح درس علوم سوم ابتدایی

طرح درس فارسی سوم ابتدایی

طرح درس قرآن سوم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی سوم ابتدایی

طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم
طرح درس خانه ها باهم تفاوت دارند مطالعات اجتماعی سوم درس پانزدهم