طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم

تومان 10,000

شناسه محصول: طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم1691068167113 دسته: , , ,

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم تشکیل شده از 6 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد با هدف آشنایی دانش آموزان با توانایی های بدنی خود، طراحی شده است. در این طرح درس، دانش آموزان با شناسایی و تمیز دادن تغییرات خود بر اساس نیازها و توانایی ها، مدارک و شواهدی را از تغییرات خود تهیه می کنند و آن ها را به صورت متوالی مرتب می کنند. همچنین، با درک خط زمان و روی آن قرار دادن پدیده ها و ورویدادها بر اساس گذشته، حال و آینده، دانش آموزان با مفهوم زمان آشنا می شوند و با استفاده از نقاشی، توصیف شفاهی و متن کوتاه، آینده خود را تجسم می کنند. روش های یاددهی – یادگیری در این درس شامل توضیحی، نمایشی و پرسش و پاسخ است و مدل چینش کلاس به صورت ردیفی – گروهی برای اجرای درس استفاده می شود.

نام کتاب درسی: اجتماعی مقطع تحصیلی: سوم ابتدایی موضوع: درس 2 من بزرگ تر شده ام
تهیه کننده: مدت جلسه: 45 دقیقه
نام مدرسه: تعداد دانش آموزان: تاریخ:

اهداف
هدف کلی:
از دانش آموزان انتظار می رود در پایان درس با توانایی های بدن آشنا شوند.
اهداف رفتاری:
انتظار می رود دانش آموزان بتوانند:
1-برخی تغییرات (بدنی، توانایی ها و نیازها) خود را شناسایی و آن را از یکدیگر تمیز دهند.
2- تغییرات مختلف خود را با ارائه سند و مدرک و شواهد نشان دهند.
3- مدارک و شواهدی از تغییرات خود را به طور متوالی (ترتیب زمانی) مرتب کنند.
4- خط زمان را درک کرده و روی آن پدیده ها و ورویدادها را بر اساس گذشته، حال و آینده قرار دهند.
5- با استفاده از نقاشی، توصیف شفاهی، متن کوتاه، … آینده خود را تجسم کنند.
رفتار ورودی
دانش آموزان با مطالب درس قبل آشنا هستند.
ارزشیابی تشخیصی
سوالاتی از درس قبل از دانش آموزان می پرسیم.
رسانه های آموزشی
کتاب درسی – کار برگ 2 و 1- اسلاید ها یا تصاویری از مراحل رشد یک گیاه یا جانور و تغییرات آن برگه ی فعالیت تکمیلی و سایل و مدارک و شواهد مربوط به رشد گیاه و لوبیا و…. یا رشد خود که هر دانش آموز به کلاس می آورد.
روش های یاددهی – یادگیری
توضیحی – نمایشی – پرسش و پاسخ
مدل چینش کلاس
به صورت ردیفی – گروهی

عنوان
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
زمان
فعالیت های مقدماتی ارزشیابی رفتار ورودی و ایجاد انگیزه
شاداب و با انرژی وارد کلاس می شویم و با نام و یاد خدا بعد از حضور و غیاب و احوال پرسی با دانش آموزان و بررسی تکالیف و ارزشیابی تشخیص درس را شروع می کنیم.

زمان 5 دقیقه

ارائه درس
بهتر است معلم حدود ده روز قبل تدریس این درس با کمک دانش آموزان دانه ی لوبیا یا ماش و گندم را دربشقابی خیس کنند و با قرار دادن پارچه ی مرطوب بر روی آن دانه ها سبز کنند و از دانش آموزان بخواهیم تا هر روز تغییراتی که می بینند را یادداشت کنند و حتی مثلا قد گیاه را اندازه بگیرند یا خود معلم با استفاده از دوربین گوشی تلفن همراه از تغییرات عکس هایی بگیرد و در رباطه با نیازهای گیاه صحبت کنند طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم با انجام فعالیت دانش آموزان برای دو مفهوم نیاز و تغییر آماده می شوند.
دانش آموزان به کمک آموزگار در روزهای قبل از تدریس می توانند با مراقبت از دانه های خود نحوه ی رشد و تغییرات و نیازهای دانه را درک کرده و ببینند.

یکدیگر از کارهایی که بهتر است معلم با هماهنگی اولیا برنامه ریزی کند این است که از دانش آموزان بخواهید وسایل و مدارکی از سال های کودکی و تولد خود را جست و جو کرده و به کلاس بیاورند یان مدارک می تواند:
نقاشی ها و دست خط کلاس اول و پیش دبستانی و قبل از آن یا شیشه ی شیر و لباس های نوزادی و کودکی و اسباب بازی ها و عکس ها از سنین مختلف باشد نیز تاکید می شود. جست وجو و گرد آوری این وسایل آن ها را برای درک مفهوم مدرک و (خط زمان) آماده می کند.
نیز با مراجعه به کارت بهداشت میزان قد و وزن خود را در هنگام تولد و آخرین اندازه گیری را یادداشت کنند و به کلاس بیاورند.
ابتدای کلاس معلم می تواند با استفاده از رشد گیاهی که به دانش آموزان انجام داده است یا با استفاده از تصاویر و اسلاید های رشد یک گیاه و جانور توجه آن ها را جلب کند.
دانش آموزان می خواهد تا مراحل را با یکدیگر مقایسه کنند و تغییراتی را که دیده می شود بیان کنند (این گونه آن ها با مفهوم تغییر آشنا می شوند)
معلم دقت کند تا با هدایت صحیح دانش آموزان فقط به تغییرات ظاهری اشاره نکنند و به خصوصیات دیگری نیز بپردازند نیز آن ها در پایه دوم با مفهوم رشد آشنا شوند.
آنها به مقایسه آنچه دیدند بپردازند و آن را به نوبت بیان می کنند.
در این قسمت معلم از دانش آموزان می خواهیم تا اطلاعات کارت بهداشت را که قرار بود بنویسند را بازگو کنند و به مقایسه ی ارقام هم بپردازند.
آن ها اطلاعات جمع آوری شده خود را بیان و با هم مقایسه می کنند.
حالا معلم می خواهد تا دانش آموزان شواهد و مدارکی را که در رابطه با دوران کودکی شان باید با خود می آورند طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم روی میز ها بگذارند و آن ها را باهم مقایسه کنند و درباره ی این تغییرات با هم صحبت کرده سپس آن ها را به طور متوالی و بر اساس زمان مرتب کنند.
مدارک و شواهد را روی میز گذاشته و گفت و گو کرده و بر اساس زمان مرتب می کنند.
معلم با پرسش و پاسخ تغییر نیاز ها و توانایی ها سعی می کند این مبحث و مفهوم را به بحث بگذارد و از دانش آموزان می خواهد تا درباره ی نحوه تامین این نیازها و افرادی که در آن نقش دارند صحبت کنند.
سپس از آن ها می خواهد تا نام دو نفر از افرادی را که به ن ها کمک کردند تا خواندن و نوشتن یاد بگیرند بنویسند (پاسخ دهید صفحه 5 کتاب)
آن ها با دقت نگاه کرده وبه سخنان معلم آن ها می دهند.
دانش آموزان در خصوص تغییرات انسان در نیاز ها و توانایی ها و …. صحبت می کنند و منابع تامین را بیان می کنند.
در این مرحله باید مفهوم خط و زمان و زمان گذشته و حال و آینده را آموزش دهیم سپس از آن ها بخواهیم با استفاده از فعالیت تکمیلی که در صفحات بعد آمده است کاربرگ را تکمیل کنند بهتر است قبلا توضیحاتی داده و نمونه ای را نشان بدهیم.
ارزشیابی پایانی:
*نام بردن برخی از تغییرات خود (جسمی و بدنی، توانایی ها و نیازها)
* نشان دادن شواهد و مدارک مربوط به تغییرات خود
* مرتب کردن مدارک و شواهد تغییرات خود بر اساس ترتیب زمانی
* درک کردن خط زمان و توضیح پیرامون سوالات صفحه 6
* نوشتن متن کوتاه، یا ترسیم نقاشی از آینده ی خود

35دقیقه

تعیین تکلیف

انجام کار برگه ی 3(ترسیم آینده ی خود یا نقاشی آن)

5 دقیقه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم”

مجموعه طرح درس سوم ابتدایی، منبعی جامع برای یادگیری و تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان در سطح سوم ابتدایی است. این مجموعه شامل دروس متنوعی است که به صورت کامل تمامی حوزه‌های آموزشی این سطح را پوشش می‌دهد. دروس متنوعی همچون ریاضی، علوم، مطالعات اجتماعی، فارسی، نگارش، عربی و هدیه قرآن در این مجموعه گنجانده شده‌اند. دانش‌آموزان با استفاده از این مجموعه، فرصتی مناسب برای یادگیری و تمرین در هر یک از این حوزه‌ها را خواهند داشت و می‌توانند به طرز موثری مهارت‌های خود را گسترش دهند.

در این بخش، لیست طرح درس های پایه سوم دبستان به صورت جداگانه قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر طرح درس، شما می توانید آن را به صورت جداگانه دریافت کنید. این طرح های درسی، به شما کمک می کنند تا به طور منظم و سازماندهی شده، به مطالب درسی پایه سوم دست یابید. با استفاده از این طرح ها، شما می توانید به راحتی و به صورت مرحله به مرحله، درس های مختلف را فرا بگیرید.

طرح درس ریاضی سوم ابتدایی

طرح درس علوم سوم ابتدایی

طرح درس فارسی سوم ابتدایی

طرح درس قرآن سوم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی سوم ابتدایی

طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم
طرح درس من بزرگ تر شده ام مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس دوم