طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم

تومان 10,000

شناسه محصول: طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم1691068167136 دسته: , , ,

 

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم تشکیل شده از 3 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد به فراگیران آموزش داده می‌شود. این طرح درس با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مفهوم همکاری و ارائه مثال‌هایی از همکاری در جامعه، بر روی سه بعد شناختی، عاطفی و روانی-حرکتی دانش‌آموزان تأکید دارد. در پایان درس، فراگیران باید بتوانند تعریفی از همکاری را ارائه دهند، با چند مثال مفهوم همکاری را توضیح دهند، با اعضای گروه خود همکاری کنند و مزایای همکاری را به دست آورند. همچنین، در پایان درس فراگیران باید به سوالات معلم پاسخ دهند و انشایی درباره همکاری بنویسند. این درس با هدف تقویت شناخت، عاطفه و حرکت دانش‌آموزان، به صورتی طراحی شده است که فراگیران با گذراندن آن می‌توانند مهارت‌های همکاری و کار گروهی را درک و بهبود بخشند.

نام درس:مطالعات بسمه تعالی تاریخ:آبان ماه
موضوع:درس 8 چراباید همکاری کنیم؟ اداره آموزش وپرورش ناحیه زمان: 90 دقیقه
پایه:سوم دبستان آموزشگاه: مجری:

فراگیران بتواند بامفهوم همکاری اشنا شوند(شناختی)
فراگیران نسبت به همکاری با همکلاسی های خود ابرازعلاقه نشان دهند(عاطفی)
فراگیران بااعضای گروه خود مشارکت وهمکاری داشته باشند(روانی-حرکتی)
اهداف کلی
ازفراگیران انتظارمی رود که درپایان درس بتوانتد:
1. واژه ی همکاری راتعریف نمایند(دانش-شناختی)
2.مفهوم همکاری راباذکرچند مثال توضیح دهند(درک وفهم-شناختی)
3.درگروه خود باهمدیگر همکاری کنند(کاربردی-شناختی)
4.وجه اشتراک همکاری درگروه های مختلف راپیداکرده ومقایسه کنند(تجزیه وتحلیل-شناختی)
5.مزایای همکاری رافهرست وارطبقه بندی نمایند(تجزیه وتحلیل-شناختی)
6.به سوالات معلم درباره این که چگونه بادیگران همکاری کنند پاسخ دهند.(ارزشیابی- شناختی)
7.انشایی درباره ی همکاری بنویسند(ترکیب-شناختی)
8.بادقت به سخنان معلم گوش کنند(دریافت-عاطفی)
9.به تصاویرداخل کتاب بخوبی نگاه میکنند(دریافت-عاطفی)
10.به سوال هایی که هنگام تدریس درمورد همکاری ازانان پرسیده میشود داوطلبانه پاسخ دهند(ارزش گذاری-عاطفی)
11.کارگروهی راباسعی وتلاش زیاد به بهترین وجه خود انجام دهند(سازماندهی-عاطفی)
12.نسبت به اطرافیان خودبی تفاوت نباشندودرشخصیت اوایجادمسئولیت رابرانگیزیم(تبلور-عاطفی)
13.مفهوم همکاری بادیدن تقسیم کاربین اعضای خانواده یادبگیرند(مشاهده وتقلید-روانی حرکتی)
14.بدون هیچ اجباروفشاری درانجام کارگروهی درمدرسه شرکت نمایند(عادی شدن-روانی حرکتی)
15.فعالیت هارادرمدت زمان معین وباکنترل موانع ممکن انجام دهند.(دقت در عمل-روانی وحرکتی)
اهداف رفتاری
نمایش – پرسش وپاسخ – ایفای نقش – توضیحی – بارش مغزی
الگوها و روش های تدریس
کتاب درسی – دیتاشو – تابلو – عکس و تصویر – استفاده از پاورپونت از قبل طراحی شده
رسانه و وسایل آموزشی
زمان دقیقه
5
ورود به کلاس – سلام و احوال پرسی – بررسی وضعیت فیزیکی و روانی فراگیران – حضور و غیاب – بیان مناسبت روز یا هفته – پرسش از درس قبل
فعالیت مقدماتی
45
درهمان جلسه اول قبل از شروع درس بچه هارا به اردوببریم اگرامکان اردو نبود ازبچه ها بخواهیم درمدرسه درتدارک صبحانه به هم کمک کنند مثلا یک نفر سفره رابچیندو…
آمادگی و ایجاد انگیزه
5
چند دانش آموز را صدا می زنم و سوال از درس قبل می پرسم
ارزشیابی آغازین
20
بعداز ایجاد آمدگی ازتک تک بچه ها وظایفی را که انجام داده اند میپرسیم سپس حسشان رانسبت به انجام این کار میپرسیم که در واقع با انجام این کار میخواهیم که خود دانش آموزان درنهایت به نکته مهم درس یعنی همکاری پی ببرند پس ازآن خود شروع به تعریف مفهوم همکاری همزاه بامثال بااستفاده از تصویر میکنم.
ارائه درس
5
پاورپونت که درست کرده بودم ، اجرا میکنم در این پاورپونت سوالاتی را نوشته ام که پس از نمایش به دانش آموزان وقت میدهیم طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم به آنها پاسخ دهند سپس ازآنان می خواهیم که کتاب های خود را باز کرده وبه تصاویر نگاه کنند سپس به پرسش های کتاب پاسخ دهند.
خلاصه و جمع بندی
5
چند نمونه سوال با مفهوم همکاری از برخی دانش آموزان پرسیده میشود که اگر درست پاسخ دهند سایر بچه ها برایشان دست می زنند ولی اگر اشتباه بگویند بچه هامی گویند: آی غلطه ، غلط غلوطه غلطه
ارزشیابی تکوینی
3
.1کاربرگ شماره «6»را کامل کنیدوتقسیم کاردرخانه تان رانشان دهید.
.2نقاشی با مفهوم همکاری بکشید.
3.هرگروه کاردستی با مفهوم همکاری درست کنید.
تعیین تکلیف
کتاب راهنمای معلم
سایت حوزه
www.GYRUSCUNIC
منابع

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم”

مجموعه طرح درس سوم ابتدایی، منبعی جامع برای یادگیری و تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان در سطح سوم ابتدایی است. این مجموعه شامل دروس متنوعی است که به صورت کامل تمامی حوزه‌های آموزشی این سطح را پوشش می‌دهد. دروس متنوعی همچون ریاضی، علوم، مطالعات اجتماعی، فارسی، نگارش، عربی و هدیه قرآن در این مجموعه گنجانده شده‌اند. دانش‌آموزان با استفاده از این مجموعه، فرصتی مناسب برای یادگیری و تمرین در هر یک از این حوزه‌ها را خواهند داشت و می‌توانند به طرز موثری مهارت‌های خود را گسترش دهند.

در این بخش، لیست طرح درس های پایه سوم دبستان به صورت جداگانه قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر طرح درس، شما می توانید آن را به صورت جداگانه دریافت کنید. این طرح های درسی، به شما کمک می کنند تا به طور منظم و سازماندهی شده، به مطالب درسی پایه سوم دست یابید. با استفاده از این طرح ها، شما می توانید به راحتی و به صورت مرحله به مرحله، درس های مختلف را فرا بگیرید.

طرح درس ریاضی سوم ابتدایی

طرح درس علوم سوم ابتدایی

طرح درس فارسی سوم ابتدایی

طرح درس قرآن سوم ابتدایی

طرح درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی

طرح درس هدیه آسمانی سوم ابتدایی

طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم
طرح درس چرا باید همکاری کنیم مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی درس هشتم