طرح درس جشن بزرگ هدیه آسمانی دوم ابتدایی درس نوزدهم تشکیل شده از 4 صفحه ورد و قابل ویرایش می باشد هدف طرح درس جشن بزرگی را دربردارد که با هدف آشنایی دانش آموزان با امام زمان (عج) و زمان تولد ایشان، برگزار میشود. این جشن، به دانش آموزان آموزش میدهد که برای تعجیل در فرج امام زمان (عج)، دعا کنند و اموری را برای خشنودی ایشان در زمان غیبت انجام دهند. این درس، همچنین به دانش آموزان نحوه برگزاری جشن نیمه شعبان را نیز آموزش میدهد و از آنها خواسته میشود که در این مراسم مشارکت و همکاری کنند.
اهداف کلی این درس شامل آشنایی با امام زمان (عج)، آشنایی با آداب مختلف برای برگزاری جشن نیمه شعبان، علاقه و محبت نسبت به امام زمان (عج)، علاقه نسبت به برگزاری جشن نیمه شعبان، مشارکت در برگزاری جشن نیمه شعبان و همکاری با دوستان برای برگزاری جشن در مدرسه و محله میباشد. برای رسیدن به این اهداف، از روشهایی مانند بارش مغزی و…
به نام خدا
تاریخ: نام درس : هدیه های آسمان اداره آموزش وپررش:
موضوع: جشن بزرگ تعدادفراگیران:
مجري زمان: دقیقه آموزشگاه :…… پايه :دوم دبستان
دانش آموزان ضمن آشنایی با امام زمان(عج) وزمان تولد ایشان ، دعا برای تعجیل درفرج و انجام اموری برای خشنودی امام زمان (عج) درزمان غیبت ، ترغیب علاقه مندی به نحوه ی برگزاری جشن نیمه شعبان ، نحوه ی مشارکت و همکاری خویش در این مراسم راتبیین کند.
اهداف كلي
ازفراگيران انتظارمي رود درپايان درس بتوانند:
-آشنایی باامام دوازدهم، امام زمان (عج) (دانشی)
-آشنایی باآداب مختلف برای برگزاری نیمه شعبان (دانشی)
-علاقه ومحبت نسبت به امام زمان(عج) ( نگرشی)
-علاقه نسبت به برگزاری جشن نیمه شعبان( نگرشی)
-مشارکت دربرگزاری جشن نمیه شعبان (مهارتی)
-همکاری بادوستان برای برگزاری جشن درمدرسه ومحله (مهارتی)
اهداف رفتاري
بارش مغزی، توضیحی ، پرسش وپاسخ
الگوها و روش هاي تدريس
كتاب درسي –تابلو وگچ رنگی ،
رسانه ووسايل آموزشي
زمان
دقيقه
1
ورودبه كلاس – سلام واحوال پرسي – حضور وغياب – بررسي وضعيت فيزيكي ورواني فراگيران- بررسی تکالیف درس قبل
فعاليت مقدماتي
1
ازدانش آموزان 2 سوال پرسیده می شود؟
-درمورد امام زمان هرچه می دانید ،بگویید؟
-چگونه می شود ارادت خود رابه امام زمان نشان دهیم؟
ارزشيابي تشخيصي وآغازين
2
برای ایجاد انگیزه معلم ازدانش آموزان می خواهد که خاطره ای ازبرگزاری جشن نیمه شعبان را بنویسند (درحدود 10 خط).
آمادگي وايجادانگيزه
9
بعدازسلام واحوال پرسي وارزشيابي تشخيصي وانجام كارهاي مقدماتي، معلم ازدانش آموزان می خواهد که خاطراتی که درمورد جشن نیمه شعبان (درحد 10 خط نوشته اند )را برای معلم بخوانند. طرح درس جشن بزرگ هدیه آسمانی دوم ابتدایی درس نوزدهم بعد معلم سوالی راروی تابلو می نویسد « چگونه می توان برای برگزاری جشن نیمه شعبان با دیگران همکاری کرد؟ » وازدانش آموزان می خواهد که در یک زمان معین با روش بارش مغزی به سوال واگرا پاسخ دهند. بعد ازجمع بندی سوال توسط معلم ، اوازیکی ازدانش آموزان می خواهد که از روی متن درس بخواند .
ارائه ي درس
1
برنامه هایی که برای جشن نیمه شعبان بامشارکت دوستان درمدرسه می شود درنظرگرفت را لیست کرده وبنویسند .
خلاصه وجمع بندي
1
.ارزشیابی به صورت تکوینی وپرسش وپاسخ است. نمونه سوال:
-چگونه می توان برای برگزاری باشکوه جشن نیمه شعبان برنامه ریزی کرد؟
شیوه ی ارزشیابی وابزارآن
1
فردي: درخانه ازروی کتاب بخوانند وبه سوالات کتاب پاسخ دهند.
خلاق: یک نقاشی زیبادرمورد مشارکت درجشن نیمه شعبان بکشند.
تعيين تكليف
admin –
طرح درس جشن بزرگ هدیه آسمانی دوم ابتدایی درس نوزدهم